24 Nisan 2016 Pazar

Sınava girmeyenler için TEOG tatili :-)


27-28 Nisan'da yapılacak olan 2. dönem TEOG sınavı pek çok aile için stres kaynağı elbet. Ama çocukları henüz büyümemiş bizler için "Haydi bakalım okul yine iki gün tatil, ne yapacağız bu çocukla?" günleri... 

En azından bir gününde izin alabilirseniz bu yıl 12.si yapılan Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'ni şiddetle öneririm. Geçen yıllara oranla yabancı katılımcı sayısı hayli düşük ama olsun. Hala dikkate değer.

Festival programı burada. Benim Ege'yi götürmek üzere seçtiğim oyunlar ise aşağıda.

İyi seyirler...


http://www.devtiyatro.gov.tr/festivaller-program-devlet-tiyatrolari--ankara-kucuk-hanimlar-kucuk-beyler-uluslararasi-cocuk-tiyatrolari-festivali.html

Küçük İğne Kız - Hırvatistan
 

 
Küçük iğne kız sıradan değildir, o farklı biridir. Doğduğundan beri, tüm vücudu iğnelerle kaplanmıştır. Ona ayrılmaz bir şekilde bağlı olan bu iğneler, küçük kızı ona zarar vermek isteyen herkesten korur ve onun yaşındaki her kızdan farklı olmasını sağlarlar. Küçük kız diğerleri gibi olmak istese de, insanların onunla sosyalleşmek istememesinden ötürü, toplumda kendini bir yer edinemez.
Yaşadığımız dünyada, çoğumuz ‘garip’ insanlarla sık sık karşılaşırız. Onlarla iletişim kurmaya çalışırken, ne onlara nasıl yaklaşacağımıza dair iyi bir yol biliriz ne de onları nasıl kabul etmemiz gerektiğini biliriz... Biz sadece onların da bize uyum sağlamasını ve bizim normal davranış standartlarımızı kabul etmesini bekleriz.   ‘Küçük İğne Kız’, bize ‘farklı olmalarına rağmen’ insanları kabul etmemiz ile ilgili oldukça açık bir mesaj verir ki bu mesaj, onları kabul ederken kendi hayatlarımızı da zenginleştirmemizi sağlamak için atmamız gereken adımla ilgilidir.  

Hırvatistan - Mala Scena ve Triko Sirk Tiyatrosu   
1 perde | 45 dakika
YAŞ GRUBU: 4+


Sevdalı Bulut - Diyarbakır DT


 
Sonunda, hep iyiden yana dönecek dünya... Nazım Hikmet'ten umut üstüne unutulmaz bir masal... Sevdalı Bulut, sevdanın,dostluğun,bağlılığın ve iyiliğin kazandığı bir dünya resmi. Kim asmak istemez ki bu resmi kalbinin duvarına. "Ayşe kızın ela gözleri gün ışığıyla doluydu. Sırma saçları pırıl pırıldı. Eliyle güvercini seviyordu ki işte tam bu Sırada Bahçeye bir Gölge düştü, ama çok durmadı Gölge, ortalık yine ışıklandı çünkü bulut belirdi gök yüzünde. Ayşe kız da bulutu gördü; kendini kurtaran bulutu...

Diyarbakır DT   
1 perde | 45 dakika
YAŞ GRUBU: 6+


Eşek Kulaklı Midas - İzmir DT
Oyun; ülkesinde müziği yasaklayan Kral’ın kendisinden habersiz kaval çalan çobana yaptığı haksızlıktan dolayı kulaklarının eşek kulağına dönüşmesini anlatıyor.

İzmir DT   
1 perde | 50 dakika
YAŞ GRUBU: 4+Alışveriş merkezlerindeki tiyatrolar ve etkinlikler, tercih etmediğim için listemde yoklar. Onların dışında da kaçırdığım, haberim olmayan etkinlikler olabilir elbette. Yorum bırakırsanız memnuniyetle güncellerim.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder